Online çiçek satış sitesi, insanların diledikleri zaman ziyaret edebildiği ve sipariş verebildiği, oturduğu yerde mağaza içini gezip tüm çiçek çeşitlerini görebildiği, çiçek çeşitleri ve fiyatları hakkında yazılı bilgiye sahip olabildiği ve çiçek gönderimi yapabildiği sitelerdir. Bu sitelere online çiçekçi mağazası ismi verilmektedir.

Günümüzde fiziksel bir mağazaya sahip olmak kadar online bir mağazaya sahip olmak da oldukça önemlidir. Daha geniş müşteri ağı oluşturmak ve bilinirliği artırmak buna bağlıdır. 

Çiçekçi Sitesinde Sipariş Vermek 

Online çiçekçi sitelerinde çiçek sipariş vermek, fiziksel bir çiçek mağazasında sipariş vermek kadar kolaydır. Siteye üye olmanız, istediğiniz çiçeği belirlemeniz, teslim yerini ve zamanını belirtmeniz ve son adım olarak da ödeme yapmanız yeterlidir. Pek çok çiçek aynı gün, kurye ile iletilmektedir. Özenle paketlenmiş çiçekler zarar görmezler. Ayrıca site üzerinde taksitle ödeme imkanı da bulunur ki bunlar, neden online bir mağazadan alışveriş yapmanız gerektiğini açıklar.

Alanında uzman yazılımcılarımız tarafından özenle üretilen online çiçekçi siteleri sayesinde atılması gereken adımlar azaltılır ve hızlandırılır. Web sitenin kolay ve basit arayüzü ile her yaş grubundan ve cinsiyetten kişinin kısa sürede sipariş vermesi mümkündür. Müşterilerinize bu konforları sağladığınız bir web sitesi sunmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Web Sitesine Sahip Olmalısınız?

İnternet dünyası, üreticisinin bile hayallerini aşan, insanların düşüncelerini zorlayacak kadar hızla gelişen bir dünyadır. Günümüze kadar fiziksel olarak yaptığımız alışverişler, eğitimler, geziler ve hatta eğlenceler bile artık internet içinde kendine yer edinmiş durumda.

Birkaç sene öncesine kadar yalnızca araştırma yapılan, öğrenme ortamı sunan sanal bir dünya olan internet artık fiziksel dünyamızdan daha üstün. Bu da bizleri orada daha çok vakit geçirmeye iten gerekçelerin başında geliyor.

Daha çok vakit geçirmek demek de daha çok bakınmak, satın almak, müşterisi olmak anlamına geliyor. Bu durum Google'ın gözünden kaçmamış olacak ki artık satıcılar için "satıcı web siteleri" oluşturulmasına olanak sağlamış durumda.

Fiziksel mağazasının bulunduğu sokağı, mahalleyi, şehri ve hatta ülkeyi aşmak ve milyarlarca müşteriye ulaşmak isteyen satıcılar online mağazalarını kurmak zorundadırlar. Aksi takdirde hızla gelişen online pazarlar, fiziksel pazarları en geç birkaç yıl içinde kullanılamaz hale getirecektir. Günümüz çocuklarının ve gençlerinin internet dünyası nesli olarak gelişmesi de bu durumun ayak sesleridir.

Siz de potansiyelinizin üstüne çıkmak, online çiçek siparişi almak, kolay ödeme yöntemlerinden faydalanmak ve en önemlisi de "ünlü olmak" istiyorsanız online çiçek satış sitesine sahip olmalı ve ürünlerinizi nizam içinde orada sergilemelisiniz.

SEO Uyumlu Çiçek Satış Sitesi

Online çiçek satışında ünlü olmak yalnızca güzel çiçek sergilemek, çok fazla çiçek çeşitlerine sahip olmak, özel günlerdeki indirimleri duyurmak, çiçek göndermek ve insanları mutlu etmek demek değildir. Google sisteminin gelişen algoritması için bunlar yeterli olmayabilir.

Google, her yıl düzenli olarak değiştirdiği algoritmaları ile web sitesi sahiplerine "nasıl ünlü olacağını öğreten kişi" unvanını barındırır. Belirlenen kurallara uymak kısa zamanda müşteri potansiyelinizin artmasını ve arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlar.

SEO uyumlu bir çiçekçi sitesine sahip olmak için uygulanması gereken bazı durumlar vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Web sitesi yapımında uzman bir yazılımcıyla çalışarak siteyi üretmek
  • Site içerisindeki panelleri düzenlemek
  • Arayüzü ve kullanımı kolay, basit tasarımlı bir pazar kurmak
  • Siteyi tüm elektronik cihazlarda kullanılabilir hale getirmek
  • Orijinal içerikler üreterek bunları sitede sergilemek

Tüm bu adımları attıktan sonra online pazardan çekilene kadar dikkat etmeniz gereken tek bir nokta kalıyor o da daima "orijinal olmak". Gerek Google gerekse diğer arama motorları, orijinal olmayan siteleri internette barındırmamakta kararlı. Bu yüzden siteye eklediğiniz görselleri kendiniz çekmeye ya da hazırlamaya, yazıları kopyasız olarak yazmaya daima dikkat etmelisiniz. Kopya oranı ne kadar yükselirse arama motorlarında o kadar aşağıya düşeceğinizi unutmayın.

Online Çiçekçi Satış Sitesi Fiyatları

Online çiçekçi satış sitesi fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ülke dışında, ülke içinde, şehir içinde ve hatta aynı şehirdeki farklı semtler içinde bile değişkenlik gösteren fiyatlar bulunur. Bunun sebebi web sitesi kurulumunun kişiye göre çoğunlukla tek seferlik bir iş olmasıdır.  Bunun yanı sıra site sahiplerinin istekleri, oluşturma süreci gibi pek çok etken de fiyatları belirler.

Ülkemizde uygulanan site fiyatları dünya geneline bakıldığında daha makuldür. Bunun sebebi ise ülkemizdeki her mağazanın online pazara daha hızlı atılmasını ve dünya markası haline gelmesini sağlamaktır. 

Siz de markanızı yansıtacak ve sizi daha ileriye daha hızlı şekilde taşıyacak bir web sitesi istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli. 

Online Çiçekçi Sitesi Yapım Süresi

Online çiçekçi sitelerinin yapım zamanı da fiyatları gibi değişkenlik göstermektedir. Yazılımcının çalışma düzeni, site sahibinin istekleri ve diğer unsurlar bu durumda etkilidir. Tüm adımların sağlıklı şekilde atılması, gerekli testlerin yapılması, site kurulumu vb bir çok işlem yaklaşık 1 - 1,5 ay gibi bir süreci kapsar. Çoğu web sitesi daha kısa sürede tamamlanıp teslim edilmektedir. Fakat size daha kısa sürede tamamen hazır bir site lazımsa vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçmeli ve uzman yazılımcılarımızdan gerekli bilgiyi almalısınız.

+90 506 880 13 53